OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.03.2022r.

IV Niedziela Wielkiego Postu ( Laetare)
27.03.2022 r.
Kolekta dzisiejsza  przeznaczona jest na Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny w Rusinowicach.

1. Dziś o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy św. porannej oraz o godz. 17.15. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa o stałych porach. Szczególnie serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszej Soboty: o godz. 7.30 Różaniec wynagradzający, następnie Eucharystia, a po niej wspólne Rozważanie Słowa Bożego. Również w sobotę odwiedzimy z Komunią Świętą chorych i starszych parafian. Chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
  3. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się konferencja dotycząca dwóch ostatnich Warunków Dobrej Spowiedzi i indywidualna adoracja N. Sakramentu do godz. 20.00.
  4. Młodzież zapraszamy na kolejne spotkanie wielkopostne, które odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w kościele św. ap. Piotra i Pawła. Wspólne wyjście spod naszego kościoła o 18.45. W tym dniu nie będzie Mszy Św. Młodzieżowej w naszej parafii.
  5. Jerycho Różańcowe zaprasza do kaplicy pod Farą na Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie w piątek o godz. 15.00 zakończenie w sobotę o 15.00.
  6. W dniu 6 kwietnia (środa) parafia organizuje wyjazd do Cieszyna na spektakl „Misterium Męki Pańskiej”. Koszty 70 zł. Zapisy w zakrystii.
  7. W związku z wyborami do Parafialnej Rady Duszpasterskiej przy wyjściu z Kościoła wyłożone zostały karty do głosowania, na których można wpisać nazwiska swoich kandydatów do nowej Rady. Karty można składać przez cały tydzień do skarbony wystawionej z tyłu kościoła.
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu absolwentów Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II stopnia w Gliwicach. Koncert wpisuje się w obchody jubileuszowe 25-lecia gliwickiego ośrodka kształcenia muzyków kościelnych. Jest także zapowiedzią XII edycji festiwalu „Koncerty organowe w Konwikcie”, który zainaugurujemy 3 maja.
  9. Zapraszamy na tegoroczną edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Tarnowskich Górach. Rozpoczęcie 1 kwietnia mszą św. o godzinie 19.00 w kościele Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej na Opatowicach. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej podanej w gazetce parafialnej.

Kolekta przyszłej niedzieli  przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.