OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.07.2024r.

XVII Niedziela Zwykła

28.07.2024r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na seminarium i diecezję.

1. Nieszpory dzisiaj o g. 17.00.

2. Również dzisiaj, po Mszach Św. przed kościołem, odbywa się zbiórka na rzecz Hospicjum Cordis, którego podopiecznymi są min. nieuleczanie chore dzieci. W ramach wdzięczności za wsparcie wolontariusze będą rozdawać rośliny doniczkowe. Akcja nazywa się „Zasadź nadzieję” i jest inicjatywą studencką, wspierającą hospicjum, które znajduje się w trudnej sytuacji finansowej.

3. Od poniedziałku do piątku trwa w naszym kościele całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Na nabożeństwa zapraszamy o stałych porach. W sobotę odwiedzimy z Komunią Świętą chorych i starszych parafian. Chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Również w sobotę, w kaplicy pod farą, adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Jerycho Różańcowe. Rozpoczęcie po Mszy porannej, zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia.

5. W czwartek gościć będziemy w naszej parafii Pielgrzymkę Rybnicką. Bardzo prosimy Was o przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Planowane przyjście pielgrzymki ok. g. 17.00.

6. W zakrystii można zapisywać się na tegoroczną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.

7. W przyszłą niedzielę o g. 19.00 w naszym kościele ostatni już w tym roku koncert organowy. Serdecznie zapraszamy.

8. Do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek niedzielnych Mszy Św. Nie ma Mszy o g. 16.00, w zamian zapraszamy na Mszę o g. 20.00. Za wyjątkiem przyszłej niedzieli, kiedy to ze względu na koncert organowy, Msza odbędzie się o g. 20.15. W lipcu i sierpniu nie ma również piątkowej Mszy Szkolnej i stałego dyżuru w konfesjonale.

9. W lipcu i sierpniu kawiarenka jest nieczynna.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Serdecznie dziękujemy za modlitwę, pamięć i troskę o naszą wspólnotę!