OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 03.03.2024r.

III Niedziela Wielkiego Postu

03.03.2024r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje w naszym kościele

1. Przez cały Wielki Post zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej (w każdy piątek po Mszy św. porannej i o g. 17.15) oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (w każdą niedzielę o g. 17.00). Wypominki za zmarłych, których chcemy polecać podczas Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii.
  2. Od poniedziałku do piątku trwa w naszym kościele całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek codziennie po Mszy porannej, zakończenie przed Mszą o g. 18.00. Zachęcamy do zapisywania się na adorację na dowolny dzień. Zapisy w zakrystii.
  3. W poniedziałek rozpoczynamy w naszej parafii cykl nauk przedmałżeńskich. Pierwsze spotkanie w salkach o godz. 19.00.
  4. Próby liturgiczne dla uczniów klas II szkoły średniej, przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania, w poniedziałek i wtorek o g. 19.00 w kościele.
  5. W środę w czasie Mszy św. o g. 18.00 zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Ogarnijmy naszych młodych parafian serdeczną modlitwą.
    Również w środę o g. 19.00 w kaplicy pod farą adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
  6. Dzieci zapraszamy na Mszę szkolną w piątek na g. 16.30. Po Mszy szkolnej w salkach spotkanie dla dzieci spoza szkoły nr 9, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św.
  7. Również w najbliższą sobotę o g. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie grupy rękodzieła dla kobiet „Warsztat Tabity”. Prosimy o zgłoszenie chęci udziału SMSem pod nr tel. 507 022 894 do czwartku włącznie. Z tyłu kościoła wyłożone są ulotki zawierające dodatkowe informacje nt. spotkania. Serdecznie zapraszamy!
  8. W czwartek (21.03) organizowany jest wyjazd do Cieszyna na spektakl „Misterium Męki Pańskiej”. Koszty 100 zł. Zapisy w zakrystii oraz pod nr tel. 695 851 197. Wyjazd spod naszego kościoła o g. 13.00.
  9. Po każdej Mszy Św. niedzielnej zapraszamy do kawiarenki parafialnej.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny w Rusinowicach.

Serdecznie dziękujemy za modlitwę, pamięć i troskę o naszą wspólnotę!