OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.05.2023

Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
28.05.2023r.

Kolekta dzisiejsza  przeznaczona jest na  Dom Księży Emerytów.

1. Nabożeństwa majowe, dziś o g. 17.00, a w poniedziałek, wtorek i środę o g. 17.30.
  2. Dziś odbywa się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Przywitanie pielgrzymów ok. g. 17.45.
  3. W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Na Msze Św. zapraszamy o g. 7.30, 9.00, 16.00 i 18.00. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  4. W środę o g. 19.00, w kaplicy pod farą, adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
  5. Również w środę, po nabożeństwie majowym, w kawiarence, zebranie zespołu charytatywnego. Zapraszamy wszystkie osoby chcące włączyć się w działanie tej grupy.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Na nabożeństwa zapraszamy o stałych porach.
  7. Dzieci zapraszamy na Mszę szkolną w piątek o g. 16.30.
  8. W sobotę odwiedzimy z Komunią Świętą chorych i starszych parafian. Chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
  9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Najświętszej i nasz Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju. Suma odpustowa o g. 12.00. W tym dniu panie z Zespołu Charytatywnego będą w kawiarence sprzedawały ciasto. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na cele charytatywne. Prosimy parafian o wsparcie nas swoimi wypiekami, które będzie można przynosić do kawiarenki w najbliższą sobotę od g. 17.00 do 19.00.
  10. Również w przyszłą niedzielę o g. 19.00 zapraszamy na kolejny koncert organowy w ramach XIII edycji Koncertów Organowych w Konwikcie.
  11. Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w dniach od 30 czerwca do 2 lipca organizuje pielgrzymkę do Zamościa, Krasnobrodu i Radecznicy. Koszt wyjazdu to ok. 600 zł. Zapisy i szczegóły w kancelarii parafialnej parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych.
  12. Po każdej Mszy Św. niedzielnej zapraszamy do naszej  kawiarenki.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszym kościele.