OGŁOSZENIA PARAFIALNE 06.03.2022r.

I Niedziela Wielkiego Postu
06.03.2022 r.

Kolekta dzisiejsza  przeznaczona jest na inwestycje w naszym kościele.

1. Dziś o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
  2. Przez cały Wielki Post zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy św. porannej oraz o godz. 17.15. Wypominki za zmarłych, których chcemy polecać podczas Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii.
  3. W najbliższy poniedziałek rozpoczynamy w naszej parafii cykl nauk przedmałżeńskich. Pierwsze spotkanie w salkach o godz. 19.30.
  4. W środę po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie w ramach Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy
  5. W piątek na godz. 16.30 zapraszamy dzieci na Mszę Szkolną.
  6. Prosimy o podawanie treści intencji Mszy św. z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
  7. W związku z sytuacją w Ukrainie organizujemy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy: koce, śpiwory, karimaty, poduszki, naczynia jednorazowe, środki medyczne (leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, środki do dezynfekcji, bandaże, konserwy). Dary można składać w zakrystii lub kawiarence dziś przez cały dzień oraz od poniedziałku do środy w godzinach od 17:00 do 19:00.
  8. Również nasze Miasto włącza się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. W związku z tym Pan Burmistrz wystosował do nas odezwę, w której zachęca do włączenia się w tę akcję. Uruchomione zostały punkty, w których można składać dary. Przy naszym rynku powstał Punkt Obsługi Uchodźców. Uruchomiony został też rachunek bankowy, na który można dokonywać wpłaty na rzecz przybywających obywateli z Ukrainy.

Pełny tekst odezwy w gablotce przed kościołem i na naszej stronie parafialnej.

Kolekta przyszłej niedzieli  przeznaczona będzie na seminarium i diecezję.