OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21.07.2024r.

XVI Niedziela Zwykła
21.07.2024r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

1. Nieszpory dzisiaj o g. 17.00.
  2. Do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek niedzielnych Mszy Św. Nie ma Mszy o g. 16.00, w zamian zapraszamy na Mszę o g. 20.00. W lipcu i sierpniu nie ma również piątkowej Mszy Szkolnej i stałego dyżuru w konfesjonale.
  3. Od poniedziałku do piątku trwa w naszym kościele całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W czwartek wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po Mszy Św. wieczornej błogosławieństwo kierowców i pojazdów.
  5. W przyszłą niedzielę, po Mszach Św. przed kościołem, odbędzie się zbiórka na rzecz Hospicjum Cordis, którego podopiecznymi są min. nieuleczanie chore dzieci. W ramach wdzięczności za wsparcie wolontariusze będą rozdawać rośliny doniczkowe. Akcja nazywa się „Zasadź nadzieję” i jest inicjatywą studencką, wspierającą hospicjum, które znajduje się w trudnej sytuacji finansowej.
  6. W zakrystii można zapisywać się na tegoroczną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.
  7. Dnia 1 sierpnia, jak co roku, gościć będziemy w naszej parafii Pielgrzymkę Rybnicką. Bardzo prosimy Was o przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Planowane przyjście pielgrzymki ok.  g. 17.00.
  8. W lipcu i sierpniu kawiarenka jest nieczynna.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na seminarium i diecezję.

Serdecznie dziękujemy za modlitwę, pamięć i troskę o naszą wspólnotę!