OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.05.2024r.

Niedziela – Uroczystość Trójcy Najświętszej
26.05.2024r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na seminarium i diecezję.

1. Nabożeństwa majowe dzisiaj o g. 17.00, a w tygodniu o 17.30.
  2. Dzisiaj ks. Mateusz obchodzi dwunastą rocznicę swoich święceń kapłańskich, na Mszę Św. z udziałem księży wyświęconych w 2012 roku zapraszamy w piątek na g. 18.00.
  3. Również dziś odbywa się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Przywitanie pielgrzymów ok. g. 17.45.
  4. Spotkanie grupy młodzieżowej „Avodah” dzisiaj o g. 19.00. Początek w kaplicy pod farą.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym w środę o g. 19.00, w kaplicy pod farą.
  6. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę, za wyjątkiem Mszy o godz. 10.30. Uroczysta procesja ulicami naszego miasta wyruszy o g. 10.00 z kościoła św. Ap. Piotra i Pawła do naszej świątyni. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w swych strojach, dzieci do sypania kwiatów i wszystkich wiernych do licznego udziału. Zachęcamy do przyozdobienia okien swoich mieszkań.
  7. Od piątku do przyszłego czwartku włącznie obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała. W tych dniach po każdej Mszy Św. wieczornej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła, a w niedzielę w ramach nabożeństwa o g. 17.00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci do sypania kwiatów. W związku z oktawą biskup gliwicki udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  8. Fundacja Kadosz Uwielbienie, Oaza Domowego Kościoła i Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na uwielbienie, które odbędzie się w Boże Ciało o g. 19.00, przed naszym kościołem. Jest to dzień zakończenia Kongresu Eucharystycznego w naszej diecezji. Szczegóły na plakacie.
  9. W piątek nie będzie Mszy Św. szkolnej. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  10. W tym tygodniu obchodzić będziemy pierwszą sobotę miesiąca. Tego dnia odwiedzimy z Komunią Świętą chorych i starszych parafian. Chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.  Również w tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy pod farą, prowadzona przez Jerycho Różańcowe. Rozpoczęcie po Mszy porannej, zakończenie o g. 15.00.
  11. Jak było to już wcześniej ogłaszane, od tego roku nasz odpust parafialny ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju, obchodzić będziemy w pierwszą niedzielę miesiąca września.
  12. Po każdej Mszy Św. niedzielnej zapraszamy do kawiarenki parafialnej.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszym kościele.

Serdecznie dziękujemy za modlitwę, pamięć i troskę o naszą wspólnotę!