Ogłoszenia parafialne – 24.03.2024r.

24.03.2024r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na seminarium i diecezję.

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o g. 17.00. Również dzisiaj o g. 19.00 w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  3. Ze względu na rekolekcje szkolne, odbywające się w naszym kościele, adoracja Najświętszego Sakramentu w w poniedziałek, wtorek i środę od g. 15.00 do g. 18.00.
  4. We wtorek zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie o g. 18.45 przy kościele św. Piotra i Pawła. Prosimy zabrać ze sobą świece.
  5. Zachęcamy do udziału w Triduum Paschalnym:
    Wielki Czwartek:
    18.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej i adoracja przy Ciemnicy do 22.00.
    Wielki Piątek:
    Nabożeństwa Liturgii Godzin: 7.00 – Jutrznia; 12.00 – Modlitwa w ciągu dnia;
    17.00 – Droga Krzyżowa;
    18.00 – Liturgia Męki Pańskiej i adoracja przy Bożym Grobie do 22.00
    W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Ofiara składana u Bożego Grobu przeznaczona będzie na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie oraz kościołów w Ziemi Świętej.
    Wielka Sobota:
    Nabożeństwa Liturgii Godzin: 7.00 – Jutrznia; 12.00 –Modlitwa w ciągu dnia.
    Święcenie pokarmów od 11.00 do 16.00, co pół godziny, przed kościołem.
    W tym dniu obowiązuje nas zwyczajowy post od pokarmów mięsnych.
    21.00 – Wigilia Paschalna. Prosimy o zabranie świec.
  6. W Niedzielę Wielkanocną o g. 6.30 Msza z procesją rezurekcyjną.
  7. W tyle kościoła umieszczona jest skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  8. Sakrament Pokuty w tym tygodniu: Poniedziałek, wtorek i środa od 15.00 do 17.00 oraz 15 minut przed każdą Mszą.
    Czwartek, piątek, sobota od 7.00 do 12.00 i 14.00 do 18.00 (w sobotę do 17.00).
  9. W sklepiku parafialnym można nabywać świece wielkanocne Caritas. Duża 12zł, mała 7zł.
  10. W piątek kancelaria będzie nieczynna.
  11. Po każdej Mszy Św. zapraszamy do kawiarenki parafialnej. W święta kawiarenka będzie nieczynna.
  12. W kilku gazetkach parafialnych została błędnie zamieszczona informacja o poniedziałkowej uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Ze względu na Wielki Tydzien Uroczystość ta zostaje przeniesiona na 8 kwietnia. Intencje Mszy Świętych z g. 9.00 i 16.00 zostaną odprawione dn. 8 kwietnia.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Serdecznie dziękujemy za modlitwę, pamięć i troskę o naszą wspólnotę!