OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.02.2022 r.

VIII Niedziela Zwykła

27.02.2022 r.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby w naszej parafii.
Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz uchodźców z Ukrainy.

1. Dziś o godz. 17.00 nieszpory niedzielne.
  2. Dziś od godz. 13.00 do wtorku do godz. 18:00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przygotowującą nas do dobrego rozpoczęcia Wielkiego Postu. Za minimum pół godziny adoracji można uzyskać odpust zupełny.
  3. Zapraszamy do udziału w naszych rekolekcjach parafialnych. Ogólne nauki rekolekcyjne od dziś do środy włącznie na każdej Mszy Św. Ponadto zapraszamy na spotkania: dzisiaj po Mszy wieczornej – rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., w poniedziałek po Mszy porannej – osoby starsze (inaczej niż było to podane w zeszłotygodniowej gazetce), a po wieczornej – młodzież. We wtorek po Mszy wieczornej nauka dla rodziców nastolatków. Wszystkie Msze Św. oraz nauki będą transmitowane on – line na naszym parafialnym YouTubie.
  4. Od poniedziałku zostają wznowione stałe dyżury w konfesjonale.
  5. W najbliższą środę – Środa Popielcowa. W tym dniu obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. W związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka dzień ten będzie obchodzony w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Zbiórka do puszek przeznaczona będzie również na rzecz uchodźców z Ukrainy. Msze św. tego dnia o 7.30, 9.00, 15.00, 16.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy serdecznie zapraszamy wszystkich na pierwsze spotkanie w ramach Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy.
  6. Przez cały Wielki Post zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 1730 oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 1700. Wypominki za zmarłych, których chcemy polecać podczas Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii.
  7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Na nabożeństwa zapraszamy o stałych porach. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy z Komunią Św. starszych i chorych parafian. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
  8. W piątek na godz. 16.30 zapraszamy dzieci na Mszę Szkolną i Drogę Krzyżową, a na 19.00 młodzież.
  9. W sobotę Jerycho Różańcowe zaprasza na modlitwy przed Najśw. Sakramentem. Rozpoczęcie po Mszy św. porannej, a zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
    Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszym kościele.