OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 02.06.2024r.

IX Niedziela Zwykła
02.06.2024r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje w naszym kościele.

1. Kolejny koncert organowy w ramach XIV edycji Koncertów Organowych w Konwikcie odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o g. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. Do czwartku włącznie obchodzimy Oktawę Bożego Ciała. W tych dniach po każdej Mszy Św. wieczornej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła, a dzisiaj w ramach nabożeństwa o g. 17.00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci do sypania kwiatów.
  3. Przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
  4. Od poniedziałku do piątku trwa w naszym kościele całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. W sklepiku nabyć można pamiątkowe świece Kongresu Eucharystycznego – cena 17 zł.
  5. Spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w środę o g. 19.00 w kaplicy pod farą.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwa o stałych porach.
  7. Koncert pt. „Misterium Miłosierdzia” w wykonaniu teatru Exit z Krakowa odbędzie się w naszym kościele w najbliższy czwartek o g. 19.00. Teatr tworzą artyści z różnymi formami niepełnosprawności. Ich misją jest szerzenie Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.
  8. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. o g. 8.00, 16.30 i 18.00. Po Mszy o g. 8.00 i 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Msza Św. szkolna o g. 16.30. Zapraszamy wszystkie dzieci. Tego dnia z racji uroczystości nie ma obowiązku zachowywania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  9. Ostatnie przed wakacjami spotkanie rękodzieła dla kobiet „Warsztat Tabity” odbędzie się w najbliższą sobotę o g. 18.00 w salkach parafialnych. Prosimy o zgłoszenie chęci udziału SMSem po nr telefonu podany w gazetce do czwartku włącznie.
  10. Dnia 19.06 (środa) organizujemy pielgrzymkę do Łagiewnik i Tyńca. Wyjazd po Mszy św. porannej. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub pod nr. tel. podanym w gazetce parafialnej.
  11. Jak było to już wcześniej ogłaszane, od tego roku nasz odpust parafialny ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju, obchodzić będziemy w pierwszą niedzielę miesiąca września.
  12. Po każdej Mszy Św. niedzielnej zapraszamy do kawiarenki parafialnej.
  13. Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach organizuje w dniach 21-23 czerwca pielgrzymkę do Markowej i Przemyśla. Szczegóły i zapisy w kancelarii tamtejszej parafii.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Dom Księży Emerytów.

Serdecznie dziękujemy za modlitwę, pamięć i troskę o naszą wspólnotę!