OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 04.06.2023R

Niedziela – Uroczystość Trójcy Najświętszej
04.06.2023r.
Kolekta dzisiejsza  przeznaczona jest na  inwestycje w naszym kościele.

1. Dzisiaj w Kościele Uroczystość Trójcy Najświętszej, a w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju. Zapraszamy dzisiaj na g. 17.00 na Nieszpory odpustowe.
  2. Bóg zapłać ks. Eugeniuszowi Gogolińskiemu za wygłoszone do nas Słowo Boże. Niech Dobry Pan Bóg obficie błogosławi.
  3. Dziś w kawiarence Zespół Charytatywny prowadzi sprzedaż ciast, z których dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne.
  4. Przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
  5. Również dzisiaj o g. 19.00 zapraszamy na kolejny koncert organowy w ramach XIII edycji Koncertów Organowych w Konwikcie.
  6. W środę, o g. 19.00, w kaplicy pod farą, adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
  7. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę, za wyjątkiem Mszy o godz. 10.30. Uroczysta procesja ulicami naszego miasta po Mszy o g. 9.00 z naszego kościoła do kościoła św. Ap. Piotra i Pawła. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w swych strojach, dzieci do sypania kwiatów i wszystkich wiernych do licznego udziału. Zachęcamy do przyozdobienia okien swoich mieszkań.
  8. Od piątku do przyszłego czwartku włącznie obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała. W tych dniach po każdej Mszy Św. wieczornej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła, a w niedzielę w ramach nabożeństwa o g. 17.00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci do sypania kwiatów. W związku z oktawą biskup gliwicki udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  9. Fundacja Kadosz Uwielbienie, Oaza Domowego Kościoła i Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na uwielbienie, które odbędzie się w Boże Ciało, o g. 19.15, przed naszym kościołem. Szczegóły na plakacie.
  10. W piątek nie będzie Mszy Św. szkolnej.
  11. Po każdej Mszy Św. niedzielnej zapraszamy do naszej  kawiarenki.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na seminarium i diecezję.