Jest ona przede wszystkim Ofiarą uwielbienia, bo w niej sam Syn Boży wielbi swego Ojca i korzy się przed Jego majestatem wyniszczając się i umierając w sposób bezkrwawy. Łączę się więc z Panem Jezusem podczas Mszy Świętej, by przez Niego i z Nim składać hołdy Trójcy Najświętszej i ofiarować swe życie na rozszerzanie się chwały Bożej” (Błogosławiony Józef Sebastian Pelczar). Każda Eucharystia jest naszym całkowitym zawierzeniem się miłości Boga i oddaniem się Mu na wieczną służbę, a przez Niego na służbę każdemu człowiekowi. Nasze gromadzenie się wokół ołtarza jest widocznym znakiem przynależności do Jezusa Chrystusa, jest też wezwaniem do urzeczywistniania Jego obecności pośród nas przez wzajemną miłość! Eucharystia jest jednością ludu Bożego. Zapowiedzią i początkiem uczty niebieskiej.

Eucharystia w naszej parafii jest sprawowana w dni powszednie o godz. 8.00 i o 18.00, zaś w niedziele i uroczystości o 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 (IX-VI), 18:00, 20 (VII-VIII).

Ponadto w sobotę o godz. 14.30 odprawiana jest Msza św. w areszcie śledczym, a w niedzielę o 7.00 w kaplicy szpitalnej. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych za zmarłych i za żyjących z okazji rocznic i jubileuszów – można to uczynić w kancelarii w godzinach urzędowania.