Liturgiczna Służba Ołtarza – potocznie zwana ministrantami – to niezwykła wspólnota. Wspólnota chłopaków i młodych mężczyzn, którzy gromadzą się wokół ołtarza w imię Jezusa, wyrażają chęć służby Bogu i Kościołowi. Dają piękne świadectwo wiary, ale i po ludzku chcą pomóc kapłanom w sprawowaniu Najświętszej Ofiary. W naszym kościele również mamy ministrantów! Jest nas około 30 w której skład wychodzą chłopcy, którzy podejmują wiele różnych funkcji. Od najmłodszych kandydatów, którzy uczą się poruszać po prezbiterium, przez starszych, którzy już jako ministranci pomagają przy przygotowywaniu ołtarza, procesji czy dzwonieniu dzwonkami podczas mszy, aż do tych najstarszych, którzy czytają lekcje, śpiewają psalmy czy służą z kadzielnicą. U nas znajdzie się miejsce dla każdego, a z czasem wszystkiego się nauczysz! Zapraszamy do szeregów służby Bogu!

Świadectwa Ministrantów z naszej Parafii:

Służę od 2013 roku. Już od czasu kiedy skończyłem 5 lat chciałem zostać ministrantem. Ale dopiero gdy miałem 6,5 udało mi się przekonać ówczesnego księdza, aby mnie przyjął. Aktualnie w parafii służę jako lektor oraz psalmista. Bartek

Cześć nazywam się Oliwer. Jestem ministrantem od 4 lat, to stosunkowo mało do mojego wieku, ponieważ wstąpiłem w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza dopiero w gimnazjum. To wtedy zacząłem świadomie poznawać Boga i Kościół. Doświadczenie Bożej miłości obudziło we mnie pragnienie, żeby zrobić coś więcej, bardziej się zaangażować w życie Kościoła. Pierwszym kamieniem milowym w moim życiu było właśnie wstąpienie do ministrantów. Jestem wdzięczny Bogu, że odważyłem się spróbować. To doświadczenie pokazało mi jak piękną wspólnotą jest Kościół, jak piękna jest Eucharystia i jak obfite można zebrać plony życia z Jezusem. Oczywiście chcę, aby moja służba była nieustannym rozwojem duchowym i intelektualnym oraz poznawaniem i uczeniem się nowych umiejętności. Posiadam funkcje ceremoniarza i taką pełnię rolę w kościele parafialnym, ale właściwie wykonuje wszystkie czynności, w zależności od potrzeby. Służba Bogu to dla mnie wielki dar, z którego jestem dumny. Zapraszam wszystkich chłopców, a szczególnie tych niezdecydowanych do służby ministranckiej!

Ministranci Parafii Matki Bożej Królowej Pokoju – listopad 2023r.